Rok szkolny 2020/2021

1. Organizacja grup i koronawirus

W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy nauczanie od połowy października. Zajęcia były prowadzone podobnie jak w latach poprzednich, jednak w związku z epidemią koronawirusa bylismy zmuszeni do drobnych zmian organizacyjnych. Grupy prowadzone w tym roku liczą od 4 do 6 osób, są dobierane wiekowo i poziomowo. Lekcje prowadzimy w naszych placówkach z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego tzn. lektorzy noszą przyłbicę, w trakcie zajęć będzie zachowany dystans pomiędzy uczniami a na terenie placówki w klasach i miejscach ogólnodostępnych, obowiązuje nakaz noszenia maseczek oraz dezynfekcji rąk. Płyny do dezynfekcji są dostępne w salach bądź w korytarzu. Po każdych zajęciach będzie przerwa techniczna w celu wywietrzenia sal oraz ich dezynfekcji.

2. Nauka zdalna lub stacjonarna

W związku z obostrzeniami byliśmy zmuszeniu pracować zdalnie w formie lekcji ONLINE. Lekcje były prowadzone na żywo z lektorem, o tej samej godzinie i w tym samym dniu co wyznaczone wcześniej lekcje stacjonarne a jedyną różnicą pomiędzy nimi a lekcjami stacjonarnymi był fakt iż uczniowie widzieli się i słyszeli wzajemnie z pomocą komputera. Nauka zdalna będzie kontynuowana w drugim trymestrze dla chętnych słuchaczy lub w filiach w których nie będzie prowadzona nauka stacjonarna. W pozostałych miejscach już od drugiego tygodnia lutego rozpoczniemy kursy stacjonarne.

3. Rok szkolny i semestry

Rok szkolny dzielimy na trzy trymestry – pierwszy rozpocznie się w połowie października i zakończy w połowie stycznia. Drugi trymestr – zimowy, rozpoczniemy w lutym i zakończymy przed Wielkanocą. Po nim będziemy chcieli rozpocząć ostatni trymestr wiosennym który zakończy się w czerwcu 2021. Zajęcia będą nagrywane na dyktafonach w formie plików mp3, materiały udostępniane przez platformę a z lekcji ONLINE będzie dodatkowo dostępne nagranie audio-video na platformie. Ze względu na aktualną sytuację oraz panujące obostrzenia umowę podpisujemy na każdy trymestr z osobna, licząc na to iż z każdym miesiącem sytuacja epidemiczna się zmieni na lepszą a rygory zelżeją.

4. Jak się zapisać do szkoły

Warunkiem zapisania się na kurs w przypadku nowego ucznia jest dokonanie rejestracji w trakcie rozmowy telefonicznej z asystentem lub samodzielne wypełnienie kwestionariusza na naszej stronie www.naczynscy.pl. W przypadku uczniów kontynuujących naukę, należy zweryfikować poprawność danych personalnych i teleadresowych podczas rozmowy telefonicznej.

Kolejnym krokiem gwarantującym rezerwację miejsca w grupie jest dokonanie przelewem bądź kartą w placówce opłaty za semestr lub pierwszej raty i przesłanie potwierdzenia mail’em na adres: umowy@naczynscy.pl.

Na podstawie zgłoszenia i wpłaty przygotowana zostanie dla Państwa umowa, którą podpiszecie elektronicznie przez naszą platformę Langlion.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress