Q&A Bułgaria

SUMMER CAMP 2023 – INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Drodzy uczestnicy! Przepraszamy za opóźnienie w udostępnieniu wiadomości. Czekaliśmy na ostatnie informacje techniczne z Biura Podróży.

 1. INFORMACJE O WYJEŹDZIE  (termin i miejsce zbiórki, odjazdu i powrotu, przejazd i ubezpieczenie)
 2. CO ZABRAĆ?  (dokumenty, kieszonkowe i opłaty, ceny w Bułgarii, lista rzeczy do spakowania)
 3. WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE PODRÓŻY  (co zabrać, czas trwania, postoje, pieniądze na zakupy, bagaż, połączenia telefoniczne)
 4. WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE POBYTU  (lokalizacja, hotel, wyżywienie, program)
 5. WYCIECZKA DO AQUAPARKU  (informacja o cenach i warunkach)
 6. KONTAKT z kierownikiem obozu w Bułgarii i koordynatorem w Polsce

Informacje

INFORMACJE O WYJEŹDZIE

TERMIN OBOZU:

26.06 – 07.07.2023

MIEJSCE ZBIÓRKI I POWROTU:


Parking przy Stadionie Miejskim w Lublińcu ul. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty

WYJAZD: 26.06.2023r. (poniedziałek) zbiórka 09:30 odjazd godz. 10:00

PRZYJAZD: 07.07.2023r. (piątek) około godz. 15:00-16:00

PRZEJAZD I UBEZPIECZENIE:

Przejazd komfortowym autokarem (TV/DVD, klimatyzacja, WC), ubezpieczenie NNW Uniqa KL 15.000 EUR i NNW 2.000 EUR


Co spakować?

CO ZABRAĆ?

DOKUMENTY:

Paszport lub dowód osobisty (bez dokumentów wyjazd będzie niemożliwy)

LEKARSTWA:

uczestnicy, którzy przyjmują leki przed odjazdem powinni przekazać je opiekunom, młodsi uczestnicy mogą również przekazać kieszonkowe do depozytu u opiekunów.

Jeżeli dzieci mają przyjmować leki podczas pobytu na obozie, proszę o spakowanie ich do woreczka, wraz z opisem – nazwisko dziecka, rodzaj lekarstwa oraz jego przeznaczenie, dawkowanie. Dzieci będą zażywać leki WYŁĄCZNIE przy opiekunach, aby nie dopuścić do zakrztuszenia czy zachłyśnięcia. W razie złego samopoczucia dzieci na obozie, będziemy się z Państwem kontaktować odnośnie podejmowania odpowiednich kroków.

KAUCJA ZWROTNA W HOTELU:

20 EUR obowiązkowej kaucji zwrotnej pobieranej w dniu przyjazdu do hotelu na poczet ewentualnych szkód wyrządzonych przez uczestnika obozu w obiekcie (kaucja zwracana w dniu wyjazdu po sprawdzeniu pokoi) – która zostanie dzieciom na ewentualne zakupy napojów lub przekąsek w trakcie podróży powrotnej do Polski

NIEZBĘDNE OPŁATY:

12 EUR obowiązkowej opłaty klimatycznej i administracyjnej

DODATKOWE OPŁATY DLA CHĘTNYCH:

45 BGN (bułgarskie lewy) na całodniowy pobyt AQUAPARKU – FAKULTATYWNIE

SUGEROWANE KIESZONKOWE:

W trakcie podróży

1015 EUR na ewentualne zakupy napojów lub przekąsek w trakcie podróży do Bułgarii

Na drobne wydatki w trakcie pobytu

10-15 BGN (bułgarskie lewy) DZIENNIE – WEDŁUG PAŃSTWA UZNANIA (dzieci mają wszystko opłacone ale z pewnością kwota około 25-40 PLN DZIENNIE przyda im się na pamiątki czy zakupy dodatkowych słodyczy, przekąsek, lodów, napojów, itp.)

WALUTY I CENY LOKALNE

Waluta: 1 BGN (Bułgarski Lew)= 2,30 PLN

Litrowa woda mineralna – 1,20 BGN, Karton soku owocowego – 2,50 BGN, Paczka chipsów – 2,50 BGN, Baton – 1,50 BGN, Cheesburgar – 2,50 BGN, Frytki – 2,50 BGN, Lody – 2,50 BGN, 1 kg bananów – 3,00 BGN

SUGEROWANA LISTA RZECZY DO ZABRANIA:

Uwaga! Aby uniknąć zagubienia ubrań uczestników, prosimy o oznaczanie lub podpisywaniem rzeczy (IMIENIEM I NAZWISKIEM). 

Strój kąpielowy, strój sportowy, klapki pod prysznic (oraz basen), obuwie: adidasy lub tenisówki, sandały, koszulki, bielizna, skarpetki – według uznania,  1 para długich spodni, 2 koszulki z długim rękawem, 2 pary szortów lub sukienka i spódniczka, spodnie dresowe/legginsy, piżama, okulary przeciwsłoneczne, chustka na głowę, czapka z daszkiem, olejek do opalania lub krem z filtrem UV, przybory toaletowe (szczoteczka i pasta do zębów, szampon i mydło w płynie), ręcznik plażowy, portfel na kieszonkowe i dokumenty.

UWAGA! smartfony dzieci biorą NA WŁASNĄ I RODZICÓW ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Opiekunowie nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne ich zgubienie czy zniszczenie.


Podróż

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE PODRÓŻY:

Przed odjazdem sprawdź czy zabrałeś ze sobą pieniądze i dokumenty: paszport lub dowód.

Zabierz poduszkę na podróż i mały kocyk oraz napoje (najlepiej niegazowane i niesłodzone) i suchy prowiant. Załóż wygodny strój.

Jeśli źle znosisz podróż zażyj lekarstwa i weź dawkę na powrotną drogę. Weź ze sobą woreczek foliowy oraz wilgotne chusteczki.

Podróż trwa około 24 godziny (1.800 km – Polska-Słowacja-Węgry-Serbia-Bułgaria). W trakcie podróży postoje przewidziano co około 4 godziny. Jedziemy głównie autostradami. Toalety na postojach są generalnie bezpłatne. Warto, żeby dzieci miały około 10-15 EUR na ewentualny zakup napoju lub batona w obie strony.

BAGAŻ – Uczestnik może zabrać jeden bagaż o wadze do max. 20 kg (max. wymiary 25x45x65 cm) oraz jeden bagaż podręczny w autokarze najlepiej nieduży plecak (szkolny). Brak możliwości zabierania zgrzewek z napojami. Brak miejsca w lukach bagażowych!

POŁĄCZENIA TELEFONICZNE – proszę sprawdzić u swoich operatorów ceny połączeń i transmisji danych! Najlepiej aby w trakcie podróży transmisja danych była WYŁĄCZONA!


Pobyt

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE POBYTU:

LOKALIZACJA:

SŁONECZNY BRZEG – nowoczesny bułgarski kurort odwiedzany przez turystów z całego świata. Położony wzdłuż pięknej piaszczystej plaży i niedaleko najstarszego bułgarskiego miasta Nessebar, położonego na skalistym półwyspie.

HOTEL:

APARTHOTEL POSEIDON **** – o 7 piętrowy hotel, który posiada 134 apartamenty, recepcję czynną 24h, restaurację z dużym tarasem z widokiem na basen, lobby bar, basen dla dzieci i dla dorosłych, strefę chłodzenia na relaks, ogród, siatkówkę, tenis stołowy, badminton (bilard za dodatkową opłatą), plac zabaw dla dzieci, parasole i leżaki przy basenie, bezpłatny WI-FI w całym hotelu, pokój bagażowy. Na terenie obiektu prowadzone są animacje dla dzieci i dorosłych. Zakwaterowanie jest w pokojach typu studio 4-6 osób (standardowe łóżka + dostawka). Apartamenty wyposażone są w aneks kuchenny, klimatyzację, TV, telefon, darmowe Wi-Fi na terenie hotelu, w łazienkę z wanną, suszarkę do włosów, balkon.

WYŻYWIENIE:

Trzy posiłki dziennie – All inclusive light, śniadanie, obiad, kolacja w formie bufetu + napoje bezalkoholowe, pizza, kanapki, przekąski, słodycze, lody, woda do picia przez cały dzień. Turnus rozpoczyna się obiadokolacją w dniu przyjazdu, kończy się obiadem w dniu wyjazdu.

OPIEKA MEDYCZNA:

Opiekę świadczy lokalna przychodnia medyczna

CENA ZAWIERA:

– 9 noclegów w Aparthotel Poseidon ****

– trzy posiłki dziennie – śniadanie, obiad i kolacja w formie bufetu (kuchnia bułgarska).

– opieka wychowawców i kierownika, rezydenta,

– realizacja programu,

– suchy prowiant na drogę powrotną (kanapki, owoce i woda mineralna),

– przejazd autokarem

– ubezpieczenie Uniqa KL 15.000 EUR i NNW 2.000 EUR

– składka na TFP i TFG ( 20 zł )

CENA NIE ZAWIERA:

– obowiązkowej kaucji zwrotnej w wysokości 20 EUR pobieranej w dniu przyjazdu do hotelu na poczet ewentualnych szkód wyrządzonych przez uczestnika obozu w obiekcie (kaucja zwracana w dniu wyjazdu po sprawdzeniu pokoi),

– całodniowego pobytu w AQUAPARKU – cena około 45 BGN (bułgarskie lewy),

– obowiązkowa opłata klimatyczna i administracyjna 12 EUR.

RAMOWY PROGRAM OBOZU:

1 DZIEŃ Wyjazd z Lublińca godz. 10:00. Przejazd przez Słowację, Węgry, przerwa na posiłek Nocny przejazd do Bułgarii (opcja Serbia).

2 DZIEŃ Przyjazd do Słonecznego Brzegu, złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu. Zakwaterowanie w pokojach od godziny 14:00, spotkanie organizacyjne z kierownikiem, przekazanie praktycznych informacji dotyczących pobytu, obiadokolacja, nocleg.

3 – 10 DZIEŃ Program pobytu – plażowanie, gry i konkursy sportowe, zabawy integracyjne, dyskoteki, imprezy tematyczne, wycieczki po okolicy, możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej do AQUAPARKU, Spacer do Nessebaru – najstarszego bułgarskiego miasta położonego na malowniczym, skalistym półwyspie.

11 DZIEŃ Wykwaterowanie po śniadaniu, złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu, ostatnie zakupy, pamiątkowe zdjęcia itp. Obiad, pobranie suchego prowiantu. Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych do kraju.

12 DZIEŃ Dalsza podróż przez Serbię, Węgry i Słowację. Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Przyjazd do Lublińca około godziny 15:00-16:00


Aquapark

WIZYTA W AQUAPARKU W SŁONECZNYM BRZEGU – FAKULTATYWNIE DLA OSÓB CHĘTNYCH

ZACHĘCAMY DO WYKUPIENIA CAŁODNIOWEGO POBYTU W AQUAPARKU (OD 10:00 DO 17:00) W CENIE 45 BGN

Aquapark bułgaria

Otoczony tropikalną roślinnością, Action Aquapark ma ponad 30 różnych atrakcji wodnych i jest podzielony na 4 strefy z 3 różnymi poziomami adrenaliny:

 • Strefa Ekstremalna: Najszybsze, największe i najdłuższe zjeżdżalnie połączone w 8 niezapomnianych atrakcji dla prawdziwych miłośników adrenaliny;

 • Strefa Rodzina: Action Aquapark w kurorcie Słoneczny Brzeg jest docelowym miejscem rozrywki dla całej rodziny. Jest tu 5 różnych atrakcji rodzinnych: dynamiczna Niagara i tajemnicza Czarna Dziura, Leniwa Rzeka o długości 330 metrów, ogromny Basen z Falami i niesamowita Wyspa Przygód z 8 własnych slajdów, gejzerami , fontannami i wodospadami, tunelami i siatkowymi mostami;

 • Strefa Rozrywki: Pięć łagodnych atrakcji, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci: baseny i rzeki, sztuczne morze i fale, jacuzzi;

 • Strefa dla dzieci: Mnóstwo atrakcji aby zabawić dzieci! Basen dla dzieci, wodne zamki, kluby akcji i przygody, animacje i dużo więcej.


  Kontakt

  KONTAKT Z KIEROWNIKIEM I KOORDYNATOREM:

  Wypoczynek będzie zgłoszony do Kuratorium Oświaty. Opiekunowie posiadają uprawnienia i kwalifikacje do pełnienia funkcji wychowawców wypoczynku dzieci i młodzieży. W razie potrzeby prosimy o kontakt bezpośredni pod numerem :

  KIEROWNIK OBOZU W BUŁGARII:

  Anita Naczyńska +48 533-318-888

  KOORDYNATOR OBOZU W POLSCE:

  Mikołaj Naczyński +48 575-757-011

  Adres ośrodka: Hotel Poseidon, 8240 Słoneczny Brzeg, Bułgaria

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress