Q&A Obóz we Włoszech

WŁOCHY RIMINI 2024 – INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Drodzy uczestnicy! Podajemy ostatnie informacje techniczne z Biura Podróży.

 1. INFORMACJE O WYJEŹDZIE  (termin i miejsce zbiórki, odjazdu i powrotu, przejazd i ubezpieczenie)
 2. CO ZABRAĆ?  (dokumenty, kieszonkowe i opłaty, ceny we Włoszech, lista rzeczy do spakowania)
 3. WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE POBYTU  (lokalizacja, hotel, wyżywienie, program)
 4. WYCIECZKA DO MIRABILANDII (informacja o obiekcie)
 5. KONTAKT z kierownikiem obozu we Włoszech i koordynatorem w Polsce

Informacje

INFORMACJE O WYJEŹDZIE

TERMIN OBOZU:  22.06.2024 – 01.07.2024

MIEJSCE ZBIÓRKI I POWROTU:

Parking przy Stadionie Miejskim w Lublińcu ul. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty

WYJAZD: 22.06.2024r. (sobota) zbiórka 17:30 odjazd godz. 18:00

POWRÓT: 01.07.2024r. (poniedziałek) około godz. 09:00 rano

PRZEJAZD I UBEZPIECZENIE:

przejazd autokarem klasy lux (klimatyzacja, WC, dvd, barek)*, ubezpieczenie KL, NNW, opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

* BAGAŻ – Uczestnik może zabrać jeden bagaż o wadze do max. 20 kg (max. wymiary 25x45x65 cm) oraz jeden bagaż podręczny w autokarze najlepiej nieduży plecak (szkolny). Brak możliwości zabierania zgrzewek z napojami. Brak miejsca w lukach bagażowych!

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE PODRÓŻY:

• Przed odjazdem sprawdź czy zabrałeś ze sobą pieniądze i dokumenty: paszport lub dowód.

Zabierz poduszkę na podróż i mały kocyk oraz napoje (najlepiej niegazowane i niesłodzone) i suchy prowiant. Załóż wygodny strój.

• Jeśli źle znosisz podróż zażyj lekarstwa i weź dawkę na powrotną drogę. Weź ze sobą woreczek foliowy oraz wilgotne chusteczki.

Podróż trwa około 18 godzin (około 1.400 km – Polska-Czechy-Austria-Włochy). W trakcie podróży przewidziano krótkie postoje. Jedziemy głównie autostradami. Toalety na postojach są generalnie bezpłatne. Warto, żeby dzieci miały około 10-15 EUR na ewentualny zakup napoju lub batona w obie strony.

 


Co spakować?

CO ZABRAĆ?

DOKUMENTY:

Paszport lub dowód osobisty (bez dokumentów wyjazd będzie niemożliwy)

Rekomendujemy wyrobienie bezpłatnej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

LEKARSTWA:

uczestnicy, którzy przyjmują leki przed odjazdem powinni przekazać je opiekunom, młodsi uczestnicy mogą również przekazać kieszonkowe do depozytu u opiekunów.

Jeżeli dzieci mają przyjmować leki podczas pobytu na obozie, proszę o spakowanie ich do woreczka, wraz z opisem – nazwisko dziecka, rodzaj lekarstwa oraz jego przeznaczenie, dawkowanie. Dzieci będą zażywać leki WYŁĄCZNIE przy opiekunach, aby nie dopuścić do zakrztuszenia czy zachłyśnięcia. W razie złego samopoczucia dzieci na obozie, będziemy się z Państwem kontaktować odnośnie podejmowania odpowiednich kroków.

KAUCJA ZWROTNA W HOTELU:

20 EURO obowiązkowej kaucji zwrotnej pobieranej w dniu przyjazdu do hotelu na poczet ewentualnych szkód wyrządzonych przez uczestnika obozu w obiekcie (kaucja zwracana w dniu wyjazdu po sprawdzeniu pokoi) – która zostanie dzieciom na ewentualne zakupy napojów lub przekąsek w trakcie podróży powrotnej do Polski

NIEZBĘDNE OPŁATY (OPIEKUNOWIE BĘDĄ JE ZBIERAĆ PO PRZYBYCIU DO HOTELU):

 • obowiązkowa płatna taksa administracyjno – klimatyczna – 15 EURO
 • obowiązkowa opłata tramwaju wodnego w Wenecji – 15 EURO (w dwie strony)
 • wyjazdu do MIRABILANDII – największego parku rozrywki we Włoszech. Ponad 35 atrakcji w tym szalone karuzele, wodne zjeżdżalnie, pokazy kaskaderów, dom strachów, kino 3D – ok. 45 EURO (wyjazd przewidziany dla całej grupy)

————————————-

RAZEM: 75 EURO

SUGEROWANE KIESZONKOWE:

około 10-15 EURO na dzień  – na drobne wydatki w trakcie pobytu  a także przekąski w trakcie podróży – WYSOKOŚĆ KIESZONKOWEGO WEDŁUG PAŃSTWA UZNANIA

WALUTY I CENY LOKALNE

Czy można płacić kartą we Włoszech?

MasterCard, American Express, Visa i Revolut są powszechnie akceptowane. Coraz popularniejsze i honorowane w wielu miejscach, jak bary, restauracje, sklepy są także alternatywne płatności jak Apple Pay, Google Pay czy Paypal.

Włochy – waluta

We Włoszech obowiązuje wspólna dla Unii Europejskiej waluta Euro. Możemy zabrać gotówkę z Polski lub wypłacić Euro w każdym włoskim bankomacie. Planując swoje kieszonkowe warto wiedzieć, że 1l wody ok. 1-1,5 EURO, kawa ok. 2 EURO, bochenek chleba 1 – 2 EURO, owoce 1,5 – 2,5 EURO/ 1 kg, lody porcja 1 – 1,5 EURO

SUGEROWANA LISTA RZECZY DO ZABRANIA:

Uwaga! Aby uniknąć zagubienia ubrań uczestników, prosimy o oznaczanie lub podpisywaniem rzeczy (IMIENIEM I NAZWISKIEM). 

Strój kąpielowy, strój sportowy, klapki pod prysznic (oraz basen), obuwie: adidasy lub tenisówki, sandały, koszulki, bielizna, skarpetki – według uznania,  1 para długich spodni, 2 koszulki z długim rękawem, 2 pary szortów lub sukienka i spódniczka, spodnie dresowe/legginsy, piżama, okulary przeciwsłoneczne, chustka na głowę, czapka z daszkiem, olejek do opalania lub krem z filtrem UV, przybory toaletowe (szczoteczka i pasta do zębów, szampon i mydło w płynie), ręcznik plażowy, portfel na kieszonkowe i dokumenty.

UWAGA! SMARTFONY dzieci biorą NA WŁASNĄ I RODZICÓW ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Opiekunowie nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne ich zgubienie czy zniszczenie.


POŁĄCZENIA TELEFONICZNE – proszę sprawdzić u swoich operatorów ceny połączeń i transmisji danych! Najlepiej aby w trakcie podróży transmisja danych była WYŁĄCZONA!


Pobyt

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE POBYTU:

LOKALIZACJA:

Riwiera Adriatycka – RIMINI– stolica plaż Europy! Ciepłe morze, gorące słońce, szeroka piaszczysta plaża tętniąca życiem, niemilknącą muzyką to olbrzymi atut tego miejsca. MEGA ROZRYWKOWY kurort – pełen pizzerii, pubów, imprez na „każdym rogu”, wirujących dyskotek i roztańczonych plaż. To miejsce gdzie nie masz prawa się nudzić, to miejsce które nigdy nie milknie i nie zasypia.

HOTEL:

Hotel *** Artide, usytuowany jest przy nadmorskiej promenadzie w najlepiej ocenianej dzielnicy Rivazzurra w Rimini, tuż obok przepięknej, szerokiej i piaszczystej plaży . Oferuje on odkryty basen, pokoje z balkonem oraz restaurację z widokiem na morze. Pokoje 2/3/4 osobowe z łazienkami.

WYŻYWIENIE:

3 x dziennie: śniadania wzmocnione, obiad i obiadokolacja, deser lub owoc. Do obiadów i kolacji serwowana jest woda. Turnus rozpoczyna się jednodaniowym obiadem w dniu przyjazdu, kończy się śniadaniem w dniu wyjazdu.

OPIEKA MEDYCZNA:

Opiekę świadczy lokalna przychodnia medyczna

RAMOWY PROGRAM OBOZU:

1 DZIEŃ: wyjazd z Lublińca godz. 18:00. Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch.

2 DZIEŃ: przyjazd na miejsce w godzinach południowych. Zakwaterowanie, zapoznanie z regulaminami, odpoczynek.

2 – 8 DZIEŃ: pobyt i korzystanie z uroków morza, plażowanie, realizacja programu sportowo – rekreacyjnego oraz kulturalnego i edukacyjnego, wycieczka do San Marino i wycieczki fakultatywne

8 DZIEŃ: wykwaterowanie po śniadaniu. Przejazd do Wenecji i zwiedzanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

9 DZIEŃ: przejazd przez Włochy, Austrię, Czechy do Polski

10 DZIEŃ: przyjazd do Polski w godzinach rannych


WIZYTA W MIRABILANDII

Mirabilandia to drugi pod względem liczby odwiedzających park rozrywki we Włoszech, zlokalizowany na adriatyckim wybrzeżu, w Ravennie – bardzo blisko popularnego kurortu Rimini.  Na terenie parku znajdziemy kilka obszarów tematycznych, około 48 atrakcji, a także restauracje i bary.

Mirabilandia – układ parku

Mirabilandia podzielona jest obecnie na 6 stref tematycznych, przystosowanych do wieku lub zainteresowań odwiedzających. Na terenie każdej z nich znajdziemy odpowiednio – zgodnie z motywem tematycznym – stylizowane restauracje i knajpki, co tylko dodatkowo uatrakcyjni naszą przygodę.

Ducati World: to pierwsza na świecie strefa tematyczna stworzona specjalnie dla fanów marki motocyklowej Ducati, nawiązująca swoim wystrojem do klimatu toru wyścigowego. Na jej terenie znajduje się nawet firmowa restauracja, Scrambler Ducati BBQ.

Far West Valley: Dziki Zachód w pigułce! To strefa dla miłośników przygód rodem z westernów – od fantastycznych atrakcji, przez meksykańskie restauracje, aż po sklepy, w których można kupić wyposażenie dla prawdziwego kowboja.

Bimbopoli: to przepiękny, fantastyczny świat dla najmłodszych gości parku, pełen magicznych atrakcji, punktów gastronomicznych i sklepików stworzonych specjalnie z myślą o dzieciach.

Dinoland: któż z nas nie marzył choć przez chwilę, by przenieść się w czasie do epoki dinozaurów? Taką właśnie podróż do prehistorii umożliwia strefa w całości nimi inspirowana. Tutaj i atrakcje, i przekąski mają coś wspólnego z tymi potężnymi gadami!

Route 66: strefa, w której można przeżyć i na własnej skórze poczuć, czym jest amerykański sen. To tutaj znajdziemy jedne z najszybszych atrakcji Mirabilandii jak Divertical czy iSpeed, obejrzymy słynne pokazy kaskaderów, a w chwili odpoczynku zjemy w typowo amerykańskich knajpkach.

Adventureland: jak sama nazwa wskazuje, to obszar przygotowany specjalnie dla miłośników emocji i skoków adrenaliny. Stylizowany na Państwo Majów Adventureland mieści na swoim terenie słynne rollercoastery Katun i Master Thai, a także Rio Bravo, szalony spływ pontonami. Od gwarantujących wielkie emocje atrakcji odpocząć można w sklepiku czy restauracji, utrzymanych w etnicznym stylu


 • Kontakt

  KONTAKT Z KIEROWNIKIEM I KOORDYNATOREM:

  Wypoczynek będzie zgłoszony do Kuratorium Oświaty. Opiekunowie posiadają uprawnienia i kwalifikacje do pełnienia funkcji wychowawców wypoczynku dzieci i młodzieży. W razie potrzeby prosimy o kontakt bezpośredni pod numerem :

  KIEROWNIK OBOZU WE WŁOSZECH:

  Anita Naczyńska +48 533-318-888

  KOORDYNATOR OBOZU W POLSCE:

  Mikołaj Naczyński +48 575-757-011


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress