Gala CAMBRIDGE 2023

2-go września 2023r. o godzinie 10.00 odbyła się Uroczysta Gala Wręczenia Międzynarodowych Certyfikatów Cambridge pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Lublinieckiego Joachima Smyły. Tym razem Gala odbyła się w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I-go Stopnia im. Janiny Garści w Lublińcu.

Każdego roku Sieć Szkół Językowych NACZYŃSCY organizuje uroczystą Galę Wręczenia Certyfikatów CAMBRIDGE dla laureatów tych najpopularniejszych na świecie egzaminów językowych organizowanych przez Cambridge English w zamkniętej sesji w Lublińcu. W tym roku celebrowano zdobycie Certyfikatów na poziomach A2-C1 przez grono prawie 70 mieszkańców nie tylko Naszego Miasta i Powiatu ale również mieszkańców woj. opolskiego, którzy są uczniami Sieci Szkół NACZYŃSCY.

Sieć Szkół Językowych NACZYŃSCY od wielu lat jest partnerem Międzynarodowej Organizacji CAMBRIDGE i jako Centrum Przygotowujące organizuje takie właśnie zamknięte sesje egzaminacyjne. Rocznie ponad 1.000 osób korzysta w niej z różnych form kursów językowych dla dzieci, młodzieży lub dorosłych czy seniorów i powierza swoją przyszłość stając się jej uczniami. Szkoła działa nie tylko w Lublińcu ale również filiach znajdujących się na terenie województwa śląskiego i opolskiego. Celem jej działania jest nauczenie wybranego języka w najbardziej przystępny, ciekawy, ale przede wszystkim efektywny sposób.

Egzaminy CAMBRIDGE odzwierciedlają poziom biegłości językowej przyjętej i zatwierdzonej przez Europejski System Opisu Kształcenia Językowego znany również jako The Common European Framework of Reference for Languages (CEFRL lub CEF). Warto podkreślić, iż wszyscy uczestnicy dzięki swemu zaangażowaniu, ciężkiej pracy i pomocy lektorów prowadzących osiągnęli na egzaminach imponujące wyniki.

“Prawie 70 osób z terenu powiatu lublinieckiego i okolic zdało ten elitarny egzamin językowy. Możecie być z siebie dumni. W dzisiejszych czasach liczą się nie tylko umiejętności, ale także ich potwierdzenie, czyli w naszym przypadku certyfikaty językowe. Zabieracie je dziś ze sobą, jako swoisty paszport do przyszłości!” zwracała się do zdobywców Międzynarodowych Certyfikatów CAMBRIDGE – Anita Naczyńska, właścicielka Sieci Szkół Językowych Naczyńscy. “Największą trudnością w zdobywaniu takich certyfikatów nie jest wcale znajomość języka, ale odwaga którą trzeba wykazać by zdecydować się na egzamin, na weryfikację i wytrzymać stres! Wielkie podziękowania również dla Naszych Lektorów, którzy motywowali i przygotowywali swoich uczniów do egzaminu.”

Wśród zaproszonych gości honorowych pojawili się przedstawiciele Władz Powiatu Lublinieckiego, samorządowcy, dyrektorzy placówek oświatowych oraz zaprzyjaźnionych firm i instytucji. Wśród zgromadzonej publiczności byli również obecni rodzice laureatów i występujących artystów. Tuż po otwarciu imprezy, głos zabrali Starosta Powiatu Lublinieckiego Joachim Smyła, Dyrektor PSM w Lublińcu Sonia Wachowska oraz Państwo Naczyńscy, gratulując laureatom świetnych wyników a lektorom szkoły efektów ich pracy i renomy placówki.

“Dziękuję za popularyzację idei zdobywania tych prestiżowych certyfikatów. Dziękuję za wkład i zaangażowanie w rozwój edukacji językowej w Naszym Powiecie.” – zwracał się do Anity i Mikołaja Naczyńskich starosta Joachim Smyła. “Robicie to naprawdę dobrze, czego dowodem jest tak liczna grupa Waszych uczniów oraz laureatów, której dzisiaj wręczymy wyróżnienia.”

Sobotnia Gala była nie tylko świętem Szkoły, ale miała również za zadanie wyróżnić laureatów powyższych egzaminów i przedstawić olbrzymie możliwości i wszechstronność pozostałych jej uczniów. W trakcie Gali oprócz wręczania dyplomów, przewidziano krótki program artystyczny w którym fantastycznie wystąpili aktualni uczniowie SSJN oraz PSM I-go Stopnia w Lublińcu, prezentując swoje wspaniałe umiejętności instrumentalno-wokalne: Kinga Maroń, Igor Onysek oraz Estera Stroceń i Mateusz Literacki.

Po występach artystycznych, odbyło się długo wyczekiwane uroczyste wręczenie Certyfikatów CAMBRIDGE. Laureaci otrzymali je z rąk Starosty Joachima Smyły, Przewodniczącego Rady Powiatu Lublinieckiego Krzysztofa Olczyka  a także Anity i Mikołaja Naczyńskich – właścicieli Sieci Szkół NACZYŃSCY. Był czas na uściski, gratulacje i pamiątkowe zdjęcia, które profesjonalnie wykonał Daniel Dmitriew. Z nieba posypało się kolorowe konfetti.

Będziemy dobrze i długo wspominać Galę CAMBRIDGE 2023. Do zobaczenia już za rok!

zdjęcia wykonał Daniel Dmitriew

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress