Każdego roku Sieć Szkół Językowych NACZYŃSCY organizuje uroczystą Galę Jubileuszową połączoną z wręczeniem Certyfikatów CAMBRIDGE. Co roku blisko 70 jej uczniów – dzieci, młodzieży i dorosłych podchodzi do tych najpopularniejszych na świecie egzaminów organizowanych przez Cambridge Assessment English w zamkniętej sesji w Lublińcu i uzyskuje certyfikaty językowe na różnych poziomach zaawansowania.

Sieć Szkół Językowych NACZYŃSCY jest pierwszą i największą prywatną szkołą językową w Powiecie Lublinieckim a także partnerem Międzynarodowej Organizacji CAMBRIDGE. Rocznie blisko 1700 osób korzysta w niej z różnych form kursów językowych dla dzieci, młodzieży lub dorosłych czy seniorów i powierza swoją przyszłość stając się jej uczniami. Szkoła działa w 6 filiach znajdujących się w Lublińcu, Częstochowie, Koszęcinie, Dobrodzieniu, Ciasnej oraz Zawadzkiem. Celem jej działania jest nauczenie wybranego języka w najbardziej przystępny, ciekawy, ale przede wszystkim efektywny sposób.

W tegorocznej sesji CAMBRIDGE brali udział uczniowie w różnym przedziale wiekowym. Dzieci 8-12 lat uzyskały certyfikaty Young Learners Starters, Movers oraz Flyers, natomiast młodzież i dorośli certyfikaty Key English, Preliminary English, English First oraz English Advanced. Egzaminy te odzwierciedlają poziom biegłości językowej przyjętej i zatwierdzonej przez Europejski System Opisu Kształcenia Językowego znany również jako The Common European Framework of Reference for Languages (CEFRL lub CEF). Warto podkreślić, iż wszyscy uczestnicy dzięki swemu zaangażowaniu, ciężkiej pracy i pomocy lektorów prowadzących osiągnęli imponujące wyniki.

Wśród zaproszonych gości honorowych pojawili się przedstawiciele Władz Miasta i Powiatu Lublinieckiego, samorządowcy, dyrektorzy placówek oświatowych oraz zaprzyjaźnionych firm i instytucji. Wśród zgromadzonej publiczności byli również obecni rodzice laureatów i występujących artystów. Tuż po otwarciu imprezy, głos zabrali goście honorowi, Starosta Powiatu Lublinieckiego Joachim Smyła oraz Przewodniczący Rady Miasta Lublińca Gabriel Podbioł, gratulując laureatom świetnych wyników a właścicielom szkoły efektów ich pracy i renomy placówki. Na scenie pojawił się również Piotr Pasiak, który w imieniu dyrekcji i pracowników DPS Kombatant złożył podziękowania za wieloletni wolontariat dla seniorów, który co tydzień prowadzi Anita Naczyńska ucząc seniorów języka angielskiego oraz śpiewając z nimi piosenki KARAOKE.

Sobotnia Gala była nie tylko świętem Szkoły, ale miała również za zadanie wyróżnić laureatów powyższych egzaminów i przedstawić olbrzymie możliwości i wszechstronność pozostałych jej uczniów. W trakcie występów na scenie, w gościnnych murach Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu, pojawili się oni wraz z pięcioma organizacjami: Zespołem Pieśni i Tańca „HALKA”, Klubem X-KINETic, MDK w Lublińcu, Centrum Sportowo Rekreacyjnym MANHATTAN i Klubem Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu, w których na co dzień szlifują swoje talenty. Przepięknie tańczyli, śpiewali i prezentowali układy sportowe, a zgromadzeni goście nagradzali ich oklaskami. Pomiędzy występami artystycznymi prezentowane były filmy pokazujące różne obszary działania Sieci Szkół NACZYŃSCY – od kursów i projektów, po obozy i wolontariaty realizowane w ciągu całego 2017r.

Po występach artystycznych, odbyło się długo wyczekiwane uroczyste wręczenie Certyfikatów CAMBRIDGE Assessment English. Laureaci otrzymali je z rąk Starosty Joachima Smyły, Przewodniczącego Rady Powiatu Lublinieckiego Jerzego Cyrulika, Przewodniczącego Rady Miasta Gabriela Podbioła, Przewodniczącego Komisji Oświaty, Sportu, Kultury i Turystyki Rady Miasta Adama Richtera a także Anity i Mikołaja Naczyńskich – właścicieli placówki. Był czas na uściski, gratulacje i pamiątkowe zdjęcia. Z nieba posypało się złote konfetti. Będziemy dobrze wspominać Galę Jubileuszową 2017r. Do zobaczenia już za rok.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress