Najczęstsze pytania i odpowiedzi rodziców odnośnie Obozu Summer Camp

1. Czy obóz jest prowadzony legalnie i przez uprawnione do tego osoby?

Tak, wypoczynek jest zgłoszony i zatwierdzony przez Kuratorium Oświaty. Opiekunami są osoby posiadające uprawnienia i doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą na obozach, a także aktualne zaświadczenie o niefigurowaniu w krajowym rejestrze karnym. Kierownikiem obozu jest Mikołaj Naczyński. Faktury za obóz otrzymujecie Państwo od biura podróży.

2. Kiedy i skąd nastąpi wyjazd na obóz? Jak będzie wyglądał odjazd?

Wyjazd i przyjazd na obóz SUMMER CAMP 2022 odbędzie się z parkingu przy Stadionie Miejskim w Lublińcu ul. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty 1 (parking SPARTY LUBLINIEC).

Prosimy koniecznie o zabranie oryginałów dokumentów zgłoszeniowych dzieci
I turnus: 22.07.2022 wyjazd godz. 08.45
II turnus: 27.07.2022 wyjazd godz. 12.45

Zalecamy abyście Państwo byli z dziećmi na miejscu 20-30 min przed wyjazdem. Po przyjeździe na parking, należy udać się z dzieckiem oraz bagażami do autobusów, przed którymi oczekiwać będą oznakowani opiekunowie. Dokonają oni rejestracji dziecka (wydanie identyfikatorów, wskazanie miejsca w autokarze, oraz miejsca na bagaże, odbiorą leki i pieniądze dla dzieci). Podróż będzie trwała około 2 godziny, razem z przystankami.

3. Jak przygotować się na podróż autokarem? Moje dziecko źle znosi podróż autobusem, co mam zrobić?

Prosimy, aby dzieci na podróż ubrały się w wygodny strój (dostosowany do pogody), a jeśli mają problemy z chorobą lokomocyjną to powinny zażyć leki przed podróżą, zgodnie z zasadami ich stosowania. Zalecamy lekkie śniadanie i nie za dużą ilość płynów przed jazdą – ilość postojów jest wprost proporcjonalna do ilości litrów wypitych przez dzieci płynów 🙂

4. Moje dzieci przyjmują leki, jak mają to robić w trakcie obozu?

Prosimy o przygotowanie listy informującej o porach i dawkach przyjmowanych leków i przekazanie jej wraz z lekami opiekunom prowadzącym rejestracje przed autobusem, do którego dziecko wsiądzie. Proszę pamiętać, że dzieci muszą same pilnować obowiązku przyjmowania leków, ale mogą robić to tylko i wyłącznie w obecności opiekuna. Zalecamy przyjmowanie leków po posiłku w pokoju opiekunów.

5. Czy moje dziecko może zabrać ze sobą telefon, tablet czy laptopa?

Zalecamy wzięcie na obóz co najwyżej smartfonów, aby uniknąć problemów związanych z ich zagubieniem czy uszkodzeniem. Program obozu jest tak skonstruowany, żeby dzieci miały cały czas atrakcje i wypełniony grafik. W ciągu dnia na obozie, będą momenty, kiedy dzieci będą mogły skorzystać z telefonów komórkowych, jednak nie będą mogły tego robić podczas zajęć, czy w czasie ciszy nocnej.

6. Ile kieszonkowego i w jakiej formie dać je dziecku? Jak dzieci dokonują zakupów w trakcie obozu?

Dzieci mają opłacone wszystkie atrakcje, ewentualne wstępy na basen i bilety w trakcie wycieczek. Mają też zagwarantowane trzy zróżnicowane posiłki dziennie. Kieszonkowe może im się przydać jedynie na zakup: lodów, drobnych słodyczy, owoców, czy też dodatkowych napojów. Odradzamy kupowanie pamiątek, które bardzo często pochłaniają większość budżetu dzieci, równocześnie „uszczęśliwiając” rodziców kolejnym magnesem na lodówkę, ciupagą z napisem „Międzybrodzie”, albo też kamieniem księżycowym, sprzedanym po „okazyjnej cenie” stu złotych dziecku. Oczywiście, podczas obozu pomagamy dzieciom i staramy się kontrolować, aby nie zostały oszukane podczas zakupów. Można przyjąć, że 20-30 złotych dziennie kieszonkowego, czyli 120-180 złotych na obóz, powinno być w zupełności wystarczające. Najlepiej, aby dzieci miały swoje karty płatnicze lub rodzic przekazał kieszonkowe w drobnych nominałach. Jeśli obawiacie się Państwo, że dziecko zapodzieje pieniądze czy kartę, możecie je Państwo zdeponować u opiekunów.

7. Chciałbym, aby moje dziecko było w pokoju z konkretnym uczestnikiem, czy jest to możliwie, jak to zgłosić?

Jeżeli chcecie Państwo, aby dzieci były zakwaterowane w pokoju z członkiem rodziny, bądź też konkretnym kolegą lub koleżanką, należy zgłosić to, rejestrując dziecko przy autobusie razem z wybraną docelową osobą. Będziemy starali się spełnić Państwa prośby, ale z przyczyn technicznych, nie możemy tego w stu procentach zagwarantować. Proszę pamiętać również, że na obozie nie będzie pokoi koedukacyjnych, a zatem chłopcy osobno, dziewczynki osobno.

8. W jakich godzinach mogę kontaktować się z dzieckiem na obozie?

Prosimy, abyście Państwo kontaktowali się z dziećmi, najlepiej drogą SMS’ową, prosząc o telefon zwrotny dziecka, w godzinach, kiedy będzie miało przy sobie telefon i będzie dostępne. Jeśli jednak sprawa jest pilna, możecie się Państwo skontaktować bezpośrednio na numer kierownika obozu Mikołaja Naczyńskiego pod numerem 57-57-57-011, on udostępni telefon dziecku.

9. Moje dziecko jest bardzo wybredne, jeśli chodzi o jedzenie, jakiego typu posiłki będą w trakcie obozu?

W trakcie obozu przewidujemy śniadania, obiady z podwieczorkiem oraz kolacje. Ośrodek znany jest z dobrego jakościowo i zróżnicowanego jedzenia, a bardzo aktywny program obozu spowoduje, że nawet niejadki nabiorą apetytu (pod warunkiem, że nie będą miały w pokoju reklamówki pełnej słodyczy). Nauczeni doświadczeniem, przestrzegamy również przed corocznym wysypem samozwańczych wegetarian, którzy w celu zaimponowania pozostałym uczestnikom obozu, ostentacyjnie odmawiają jedzenia mięsa w każdej formie. Jeśli jednak Państwa dziecko, stosuje jakąś specyficzną dietę, prosimy o poinformowanie nas o tym telefonicznie, najpóźniej na 3 dni przed obozem.

10. W programie obozu jest np. ZUMBA, a mój syn nie chce w niej brać udziału, co mam zrobić?

Program obozu jest zaplanowany i dobrany do wieku oraz możliwości psychomotorycznych uczestników. Pewne atrakcje na obozie są jednak skierowane do części uczestników (ZUMBA – raczej dziewczyny, PIŁKA NOŻNA – raczej chłopcy), ale nie będziemy narzucać, którą z tych atrakcji dzieci wybiorą. Chcemy, aby brały udział we wszystkich zajęciach i zakosztowały różnego rodzaju atrakcji, ale jeśli jakaś jedna wybrana aktywność, wyjątkowo będzie dla nich zniechęcająca, mogą zgłosić to opiekunom i prosić o zwolnienie z udziału. Jednakże, nawet po zwolnieniu z udziału, muszą znajdować się razem z grupą pod okiem opiekunów.

11. Chciałbym dać swojemu dziecko zgrzewkę wody i dwa kilo bananów, żeby nie musiał kupować tego na obozie, czy mogę to zrobić?

Nie zalecamy nadmiernego wyposażania dzieci w napoje, owoce czy słodycze, ze względu na kłopoty z transportem takiego ekwipunku, możliwością rozpuszczenia się słodyczy, czy zgniecenia się produktów. W odległości 30 metrów od ośrodka, znajduje się sklep spożywczy Lewiatan. Dzieci będą mogły raz do dwóch razy w ciągu dnia udać się tam z opiekunami, aby uzupełnić zapasy.

12. O której będzie cisza nocna na obozie i o której trzeba wstawać?

Realizację programu rozpoczynamy o godz. 7.30 pobudką i toaletą, a kończymy o 21.30 powrotem do pokoi i toaletą wieczorną. Od 22.00 do 7.30 obowiązuje cisza nocna, podczas której dzieci nie mogą opuszczać pokoi, hałasować czy używać smartfonów. Obóz będzie intensywny, a więc musimy mieć czas na regenerację.

13. Jak dzieci będą zabezpieczone podczas kąpieli na basenie?

Będziemy korzystać z kąpieliska pod opieką ratowników i opiekunów grupy. Grupy będą rozłożone w cieniu, dzieci będą nakremowane oraz zabezpieczone w czapki z daszkiem i okulary słoneczne (prosimy, abyście Państwo nie zapomnieli o wyposażeniu ich w taki ekwipunek). Będziemy wchodzić do wody w określonych interwałach czasowych i będziemy pilnować, aby dzieci były bezpieczne.

14. Czy możemy przyjechać na obóz odwiedzić dziecko?

Tak, oczywiście, możecie Państwo przyjechać, odwiedzić dzieci, ważne jest, aby jednak poinformować o takim zamiarze kierownika obozu na dzień przed przyjazdem. Podamy wówczas precyzyjnie godziny i miejsca pobytu grupy w dniu Państwa odwiedzin. Istnieje również możliwość „wypożyczenia” dziecka na kilka godzin i zabrania poza ośrodek, ale wtedy musicie Państwo przedłożyć odręcznie napisane oświadczenie o takowych zamiarach i wzięciu za dziecko odpowiedzialności.

15. Wybieram się z rodziną na urlop i chciałbym odebrać mojego syna w ostatnim dniu z ośrodka lub w drodze powrotnej, jak mam to zrobić?

Jeżeli chcecie Państwo odebrać dzieci przed końcem obozu lub przed ich powrotem razem z grupą do domu (w ośrodku w dniu wyjazdu lub w drodze powrotnej) prosimy, abyście zgłosili tego typu zamiar u kierownika obozu na minimum dwa dni przed wyznaczonym przez Was terminem. Dzięki temu, będziemy mogli odseparować bagaż Waszego dziecka od reszty uczestników i umożliwić jego przekazanie przed końcem podróży (musimy również odpowiednio zaplanować trasę autokaru).

16. Czy dzieci dostaną suchy prowiant na powrót?

Tak, w dniu wyjazdu po śniadaniu dzieci otrzymają suchy prowiant (kanapkę, jabłko i małą wodę mineralną). W drodze powrotnej planowany jest również postój w restauracji McDonald’s lub KFC.

17. Kiedy będzie powrót i jak zostaniemy o nim poinformowani?

Powrót planowany jest następująco:

I turnus: 27.07.2022 godz. 12.00
II turnus: 01.08.2022 godz. 18.00

Powrót również odbędzie się na parking przy Stadionie Miejskim w Lublińcu ul. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty 1 (parking SPARTY LUBLINIEC).

Proszę być punktualnie. Jeśli termin przyjazdu miałby ulec zmianie o więcej niż 15 minut, będziemy Państwa informować o tym telefonicznie.

UWAGA! W razie dodatkowych pytań, prosimy o telefon bezpośrednio do Kierownika Obozu Mikołaja Naczyńskiego tel. 575-757-011.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress