Nasz Powiat – Nasze Pasje Lato 2019

Nasz Powiat – Nasze Pasje Lato 2019

Podczas tegorocznych wakacji czeka nas już ósma odsłona projektu społecznego „Nasz Powiat – Nasze Pasje” zainicjowanego przez przewodniczącą Komisji Edukacji Rady Powiatu w Lublińcu Anitę Naczyńską. Idea projektu jest bardzo prosta – różne firmy, organizacje, stowarzyszenia, czy też osoby prywatne, poświęcają swój wolny czas i proponują bezpłatne zajęcia promujące swoje pasje oraz przedmiot działania. Przygotowana przez nie oferta dotyczyć będzie organizacji bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych, edukacyjnych, konsultacji medycznych, wizyt w salonach fryzjerskich, porad dietetyków, trenerów personalnych, zajęć muzycznych, prelekcji, wizyt w muzeum czy też zajęć dla seniorów.

– Siedem lat temu, rozpoczynając projekt nie spodziewałam się, że nabierze on takiego rozmachu a grono jego organizatorów i uczestników powiększy się i obejmie swym oddziaływaniem blisko 2 tysiące osób z całego powiatu lublinieckiego. Na początku trudno było przekonać ludzi, że projekt się uda, że warto w nim wziąć udział i zawierzyć w jego przesłanie. W dzisiejszych czasach często słyszę „nie ma nic za darmo” a w naszym projekcie właśnie to jest sednem działania, bezinteresowne dzielenie się swymi zainteresowaniami i wiedzą. Działanie na rzecz innych ludzi, nie tylko nas uszlachetnia, ale powoduje, że łatwiej innym zrozumieć naszą pracę i pasję. Zawsze jestem otwarta na nowe podmioty, które chcą przyłączyć się do naszego projektu i zaoferować coś ciekawego dla mieszkańców. Projekt w chwili obecnej jest bardzo popularny w całym powiecie a udział w nim jest swojego rodzaju nobilitacją – mówiła Anita Naczyńska, pomysłodawczyni projektu.

Warto podkreślić, że od samego początku patronat nad projektem objął starosta Joachim Smyła, walnie przyczyniając się do jego rozwoju. Oczywiście projekt nie mógłby istnieć bez organizacji, które przeprowadzają zajęcia.

Zapraszamy do udziału!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress